Wspieraj nas

• W najbliższy weekend odbędą się warsztaty z zakresu animacji czasu wolnego dla dzieci w ramach projektu „Seniorzy i młodzież razem dla innych”.

Bardzo ważną umiejętnością podczas różnego rodzaju eventów, pikników, festynów jest animacja dzieci. Animacja to wszelkie formy aktywizacji i zachęcania do wspólnego spędzania czasu w sposób przyjemny dla uczestników, ponad to uczy w jaki sposób bawić się i kształcić jednocześnie.

Warsztaty pozwolą na  nabycie umiejętności organizowania różnego rodzaju form zajęć dla dzieci i młodzieży. Uczestnicy zapoznają się ze specyfiką pracy animatora, nauczą się organizacji czasu oraz dowiedzą się jak dostosować zabawy do warunków, miejsca i grupy wiekowej a także do możliwości psychofizycznych.

Warsztaty odbędą się 9 i 10 maja 2015 o godz. 10:00  w Klubie Seniora Ploteczka w Ełku.

Pierwszy warsztat poświęcony będzie animacjom artystycznym, uczestnicy poznają szeroki wachlarz  zabaw plastycznych, nauczą się tworzenia balonikowych zwierząt oraz malowania buziek dla dzieci.

Drugi warsztat poświęcony zostanie animacjom ruchowym. Uczestnicy nuczą się przeprowadzać zabawy z wykorzystaniem chusty animacyjnej, poznają różnego rodzaju gry i zabawy integracyjne oraz ciekawe zabawy ruchowe dla dzieci.

Warsztaty są spotkaniem międzypokoleniowym; skierowane są do seniorów oraz wolontariuszy pragnących spróbować swoich sił jako animatorzy dzieci oraz dzieci i młodzieży niepełnosprawnej.

Szczegóły i zapisy elk.essa@gmail.com, Tel. 502329763

Serdecznie zapraszamy,

Ełckie Stowarzyszenie Studentów i Absolwentów ESSA.

• Dodaj link do:
    • facebook.com