Wspieraj nas

• Gala Wolontariatu 2014

5 grudnia 2014 roku odbylo sie dla nas wyjatkowe wydarzenie - Gala Wolontariatu, a jednoczesnie podsumowanie ponad pięciu lat działania Ełckiego Stowarzyszenia Studentów i Absolwentów ESSA oraz trzech lat grupy wolontariuszy skupionych w Wolontariackim Ośrodku Wspacia.

• Dziękujemy za wsparcie akcji "Zapal znicz na zapomnianym grobie".

Tradycyjnie listopad to miesiąc, w którym wspominamy zmarłych. Odwiedzamy groby naszych bliskich, zapalamy znicze, modlimy się. To też odpowiedni moment by odwiedzić zapomniane groby na najstarszych częściach cmentarza, miejsc pochówku żołnierzy czy zbiorowe mogiły. W związku z tym uczestnicy projektu „Wolontariat – jestem na TAK” postanowili zorganizować akcję „Zapal znicz”. Dobrowolny datek przy otrzymaniu kompotu pozwolił na zakup zniczy, które następnie ustawiliśmy na mogiłach, na których po 1 listopada nie zauważyliśmy żadnej świeczki.

• Przyłącz się do akcji i zapal znicz na zapomnianym grobie

Zapraszamy do udzialu w akcji "Zapal znicz na zapomnianym grobie". 2 listopada przed bramą miejskiego cmentarza można będzie spotkać wolontariuszy z ciepłym kompotem. Każdy zmarznięty przechodzień będzie mógó rozgrzać się w ten zimny listopadowy dzień i napić się kompotu w zamian za dobrowolny datek do puszki kwestarskiej. Za zebrane pieniądze wolontariusze kupią znicze, aby następnie zapalić je na zapomnianych grobach w najstarszej części cmentarza. Zapraszamy do włączenia się w inicjatywę wolontariuszy.

• Spotkania inforamcyjno - doradcze w ramach projektu "Wolontariat - jestem na TAK"

W ramach projektu "Wolontariat - jestem na TAK" odbył się cykl 5 spotkań inforamcyjno - doradczych dla osób zainteresowanych pracą wolontariacką.

• Akcja Wolontariat może być niebieski

Pierwsze urodziny Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Autyzmem IMPULS - 29.08.2014r.

Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Autyzmem IMPULS obchodzi w tym roku swoje pierwsze urodziny. Wolontariusze postanowili przyłączyć się do obchodów tej rocznicy organizując akcję „Wolontariat może być niebieski” w nawiązaniu do międzynarodowego hasła „Zapal się na niebiesko dla autyzmu” („Light It Up Blue”).

• Wolontariat może być zielony

Wolontariat może być zielony to akcja sprzątania brzegu ełckiego jeziora zorganizowana w ramach projektu "Wolontariat - jestem na TAK" dofinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Strony:
    • Dodaj link do: