Wspieraj nas

• Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Autyzmem IMPULS obchodzi w tym roku swoje pierwsze urodziny. Wolontariusze postanowili przyłączyć się do obchodów tej rocznicy organizując akcję „Wolontariat może być niebieski” w nawiązaniu do międzynarodowego hasła „Zapal się na niebiesko dla autyzmu” („Light It Up Blue”).

Co roku 2 kwietnia obchodzony jest  Światowy Dzień wiedzy na Temat Autyzmu (World Autism Awareness Day, WAAD). Jego głównym celem jest podnoszenie świadomości  społecznej na temat autyzmu -  zaburzenia uznanego przez ONZ za jeden z najpoważniejszych zdrowotnych problemów świata (obok raka, cukrzycy czy AIDS). Z tej okazji powstała też ogólnoświatowa inicjatywa „Zapal się na niebiesko dla autyzmu”. Akcja „Light It Up Blue” zapoczątkowana została przez amerykańską organizację Autism Speaks. Szybko stała się tez znana na całym świecie. Jej celem jest zwiększanie świadomości na temat autyzmu i problemów, z jakimi spotykają się osoby z autyzmem.

Obchody urodzin Stowarzyszenia IMPULS oraz akcja „Wolontariat może być niebieski” mają na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat dziecięcego autyzmu oraz uświadomienie i uwrażliwienie społeczeństwa na problemy z jakimi spotykają się osoby z autyzmem. Pamiętajmy, że osoby autystyczne ze względu na trudności z porozumiewaniem się z otoczeniem i problemy w funkcjonowaniu, w małym stopniu uczestniczą w życiu społecznym. Przez otaczające je bariery niejednokrotnie są zdane na siebie, pozostają w społecznej izolacji.

Zapraszamy wszystkich 29 sierpnia o godz. 16.00 do Centrum Edukacji Ekologicznej na świętowanie urodzin Stowarzyszenia IMPULS i niebieską akcję wolontariuszy.Organizując akcję „Wolontariat może być niebieski” pragniemy stworzyć przestrzeń do spotkania i integracji osób zdrowych oraz dotkniętych autyzmem. Konkursy dla dzieci i dorosłych, rożnego rodzaju animacje dla najmłodszych, tort i ognisko – to tylko niektóre z zaplanowanych na ten dzień atrakcji. Podczas wydarzenia będzie można zasięgnąć informacji, dotyczących autyzmu i form wsparcia, w specjalnie przygotowanym punkcie informacyjno-konsultacyjnym.

Akcja „Wolontariat może być niebieski” jest organizowana przez Ełckie Stowarzyszenie Studentów i Absolwentów ESSA w ramach projektu „Wolontariat - jestem na TAK” dofinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w akcji.

Ełckie Stowarzyszenie Studentów i Absolwentów ESSA

Wolontariacki Ośrodek Wsparcia