Wspieraj nas

• Ełckie Stowarzyszenie Studentów i Absolwentów ESSA ma przyjemność poinformować
    o rozpoczęciu realizacji działań projektu

„Wolontariat – jestem na TAK”

dofinansowanego ze środków
    Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach
    Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Wolontariat jest znany w naszym środowisku lokalnym, ale równocześnie funkcjonuje w społecznej świadomości wiele mitów oraz błędnych przekonań na jego temat. Istnieje bowiem przekonanie, że na wolontariat potrzeba bardzo dużo czasu, a prace wolontariackie to przede wszystkim zbiórki pieniędzy. Szeroko rozpowszechnione jest też przekonanie, że wolontariuszami mogą być tylko ludzie młodzi. Jednocześnie niewiele osób zauważa pozytywne aspekty zaangażowania w prace o charakterze wolontariackim. Niewątpliwym argumentem „za” jest zdobywanie doświadczeń, wiedzy i umiejętności, które niesie za sobą wolontariat, a tym samym rozwój osobisty i społeczny zarówno młodych ludzi jak i rencistów czy emerytów. Ełckie Stowarzyszenie Studentów i Absolwentów ESSA poprzez realizację nowego projektu przybliży mieszkańcom Ełku i powiatu ełckiego wszystkie aspekty pracy wolontariackiej.

Prace przygotowawcze do rozpoczęcia realizacji działań przewidzianych w projekcie trwały cały czerwiec. „Wolontariat – jestem na TAK” to projekt zakładający popularyzację wolontariatu i aktywnej postawy obywatelskiej wśród mieszkańców powiatu ełckiego. Ma również na celu kreowanie pozytywnego wizerunku wolontariatu i wolontariusza. Pokaże, że istnieją różnorodne formy wolontariatu, dzięki którym każdy może znaleźć sposób na samorealizację odpowiadający jego możliwościom i umiejętnościom.

Liczymy, że realizacja projektu doprowadzi do stworzenia stałych więzi współpracy wolontariackiej oraz przyczyni się do zwiększenie przekonania wśród obywateli, że własnymi lub wspólnymi działaniami można osiągnąć oczekiwane rezultaty, co z kolei zaowocuje chęcią do podejmowania nowych inicjatyw. Projekt da możliwość aktywnego działania obywateli łącząc je jednocześnie ze zdobywaniem wiedzy na temat sfery działań obywatelskich. Ełczanie będą mieli okazję do poszerzenia swojej wiedzy z zakresu funkcjonowania i organizacji środowiska wolontariackiego oraz włączenia się w działania na rzecz rozwoju aktywności lokalnej poprzez udział w zaplanowanych w ramach projektu działaniach takich jak warsztaty, akcje społeczne czy Ełcki Tydzień Wolontariatu.

Wolontariat jest bardzo ważny dla naszego bliższego i dalszego otoczenia. Bycie wolontariuszem pomaga nam poczuć się potrzebnym i użytecznym. To wspaniałe doświadczenie, którym trzeba dzielić się z innymi. Dlatego warto przyłączyć się do naszych działań.

Po szczegółowe informacje dotyczące najbliższych działań zapraszamy pod numerem telefonu 692 716 413 lub adresem e-mail: elk.essa@gmail.com.

Ełckie Stowarzyszenie

Studentów i Absolwentów ESSA