Wspieraj nas

• Miasta rozrastają się szybko. Powstają nowe budynki, przybywa dróg, parkingów. Kurczy się jednak powierzchnia terenów zielonych. Coraz mniej w naszym mieście starych, dorodnych drzew. Wolontariusze Wolontariackiego Ośrodka Wsparcia postanowili to zmienić.

W sobotę 18 października wolontariusze WOW w towarzystwie Seniorów będą sadzić drzewa przy promenadzie nad ełckim jeziorem.  Ta międzypokoleniowa akcja nie tylko zbliży osoby starsze i młodzież, ale również w znacznym stopniu przyczyni się do zmiany w Ełku. Nowe drzewa rosnące w naszym mieście przyniosą wiele korzyści wszystkim Ełczanom.

Drzewa w miastach poprawiają mikroklimat wzbogacając powietrze w tlen, zmniejszają dobowe wahania temperatury, podnoszą wilgotność powietrza, rozpraszają fale dźwiękowe tym samym zmniejszają uciążliwość hałasu, zatrzymują pyły i inne zanieczyszczenia, zapewniają cień w upalne dni.

Mamy świadomość, że bez drzew w naszym mieście ludzie będą cierpieć dyskomfort w życiu codziennym i częściej chorować. Trzeba szukać rozwiązania tej sytuacji - takiego, by zieleń i miasto mogły harmonijnie współistnieć.

Nic nie pomoże, jeśli nie rozpowszechni się w społeczeństwie świadomości, jak ważne są drzewa i inne rośliny dla naszego zdrowia i komfortu życia. Wolontariusze Wolontariackiego Ośrodka Wsparcia wspólnie z Seniorami postanowili zorganizować akcję sadzenia drzew w Ełku. Każde nowo posadzone drzewo będzie miało karteczkę z imieniem osoby, która je posadziła i będzie się nim opiekować. Uczestnicy akcji będą sadzić dęby. Drzewa, które rosną bardzo długo. Wszyscy mamy nadzieję z dumą obserwować ich wzrost
    i odwiedzić wspólnie z rodzinami  za dobre kilka lat.

Ełckie Stowarzyszenie Studentów i Absolwentów ESSA

Wolontariacki Ośrodek Wsparcia