•

Wspieraj nas

•

28 czerwca w Starych Juchach wolontariusze Ełckiego Centrum Wolontariatu mieli szansę spróbować swoich sił w animacji.

Wolontariusze ECW zdobyli wiedzę i umiejętności z zakresu komunikacji interpersonalnej, planowania pracy animacyjnej, identyfikacji potrzeb grupy, podstawowych narzędzi pracy animatora. Mieli szansę przeprowadzić analizę własnych trudności w pracy ze społecznością, motywowali siebie i innych do aktwności.

Warsztaty przeprowadzono, aby osoby pragnące działać i pracować w społecznościach i ze społecznościami mogli robić to w sposób kompetentny i możliwie najlepszy. Praca z drugim człowiekiem czy grupą osób wymaga odpowiednich umiejętności i wiedzy na temat animacji społecznej.

Dodatkowo wolontariusze mieli okazję spróbować swoich sił w kuglarstwie dzięki grupie JAMA.

JAMA powstała przy Gminnym Ośrodku Kultury w Starych Juchach 4 maja 2012 roku została reaktywowana dzięki projektowi „Pokaż, że potrafisz”. Następnie członkowie grupy rozwinęli wspólne zainteresowania związane z ogniem i afrykańskimi rytmami. Od tamtego czasu zaczęli działać przy Ochotniczej Straży Pożarnej Stare Juchy. Opiekunem grupy jest naczelnik OSP - Karol Malinowski.

Kuglarstwo to nowoczesna forma dawnej sztuki cyrkowej. Walka z grawitacją w formie żonglerki, ćwiczenie zręczności podczas kręcenia poi'ami, łapanie równowagi podczas balansowania na linie, jazda na monocyklu, granie na djembe, chodzenie na szczudłach to tylko nieliczne z atrakcji których można było spróbować. Podczas zabaw kuglarskich pokonywaliśmy swoje bariery, nabieramy pewności siebie oraz świetnie bawiliśmy!

Serdecznie zapraszamy do udziału w organizowanych przez nas działaniach. Ełckie Centrum Wolontariatu zorganizuje jeszcze wiele ciekawych wydarzeń, m.in. warsztaty: z bezpieczeństwa w sieci, udzielania pierwszej pomocy, kulinarne, historyczno - krajoznawcze, fotograficzne oraz kilka spotkań podczas warsztatów samoobrony.

• Dodaj link do:
    • facebook.com