Wspieraj nas

• Prezydent Ełku zaprasza ełckie organizacje pozarządowe i pozostałe podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego do udziału w głosowaniu na kandydatów do Rady Pożytku Publicznego w Ełku. Głosować można do 21 lipca 2015 r.

Rada ma konsultować i opiniować m.in. projekty strategii rozwoju miasta Ełku; projekty pozostałych dokumentów strategicznych i programowych; projekty uchwał i aktów prawa miejscowego dotyczących sfery zadań publicznych z ustawy, w tym rocznego i wieloletniego programu współpracy; funkcjonowanie sektora pozarządowego; udzielanie pomocy i wyrażanie opinii w przypadku sporów między samorządem miasta, a sektorem pozarządowym, wreszcie ma wyrażać opinię w sprawach dotyczących zadań publicznych oraz w sprawach rekomendowanych standardów realizacji zadań publicznych.

W skład Rady wejdzie 12 osób, w tym:
    • 6 przedstawicieli ełckiego sektora pozarządowego;
    • 3 przedstawicieli Rady Miasta Ełku
    • 3 przedstawicieli Prezydenta Ełku.

Kandydaci do Rady Pożytku zgłoszeni z ramienia ełckiego sektora pozarządowego:
    1. Joanna Bednarczyk – Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Autyzmem "Impuls"
    2. Alfons Bobowik – Mazurskie Towarzystwo Naukowe w Ełku
    3. Szymon Brzęk – Ełckie Stowarzyszenie Sportów Walki "Sekcja Zero"
    4. Marcin Dawidowski – Uczniowski Klub Sportowy "RONA 03"
    5. Joanna Wanda Hirsztritt – Katolickie Stowarzyszenie Niepełnosprawnych Diecezji Ełckiej
    6. Ks. Dariusz Kruczyński – Caritas Diecezji Ełckiej
    7. Zuzanna Obrycka – Stowarzyszenie Przyjaciół "AMAZONKI"
    8. Piotr Omalecki – Ełckie Stowarzyszenie Aktywnych STOPA
    9. Urszula Podurgiel – Stowarzyszenie ADELFI
    10. Iwona Sławomira Szymańska – Ełckie Stowarzyszenie Studentów i Absolwentów ESSA

Więcej informacji o kandydatach w załączeniu oraz na portalu Ełckiego Centrum Obywatelskiego STACJAwww.adelfi.pl

Zasady głosowania:
    1. Jedna organizacja może oddać jeden głos na jednego kandydata.
    2. Głosowanie odbywa się poprzez złożenie w Urzędzie Miasta Ełku (BOP) dokumentu potwierdzającego wybór lub wysłanie e-maila na adres: bop@um.elk.pl
    3. Dokument musi być podpisany przez osoby uprawnione do reprezentacji organizacji/podmiotu

Szczegółowych informacji udziela: Biuro Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi Urzędu Miasta Ełku, ul. Małeckich 3, pok. nr 10.1 (I piętro). Tel. (87) 732 61 85; 86; 87, e-mail: bop@um.elk.pl
    Osoba do kontaktu: Maciej Juchniewicz

Kalendarium powstawania Rady Pożytku Publicznego w Ełku:
    • Nabór kandydatów z ełckiego sektora pozarządowego: 15 – 19 czerwca 2015 r.
    • Głosowanie na kandydatów sektora pozarządowego: 22 czerwca – 21 lipca 2015 r.
    • Otwarte spotkanie z kandydatkami z sektora pozarządowego: 29 czerwca 2015 r.
    • Delegowanie przez Radę Miasta Ełku Radnych do prac w Radzie Pożytku: do 30 czerwca.
    • Delegowanie przez Prezydenta przedstawicieli Urzędu do prac w Radzie: do 21 lipca.
    • Powołanie przez Prezydenta Rady Pożytku Publicznego w Ełku: 22 – 24 lipca 2015 r.
    • Pierwsze posiedzenie Rady zwołane zostanie między 27 lipca, a 14 sierpnia 2015 r.

• Dodaj link do:
    • facebook.com