Wspieraj nas

• Ełckie Stowarzyszenie Studentów i Absolwentów ESSA ma przyjemność poinformować
    o rozpoczęciu realizacji projektu

Ełckie Centrum Wolontariatu

dofinansowanego budżetu Urzędu Miasta Ełku.

Ełckie Centrum Wolontariatu to miejce w którym spotykają się chęci, pomysły, potencjały i energia różnych osób, lokalnych organizacji i instytucji.

Działamy, żeby aktywizować mieszkańców miasta i powiatu, szerzyć ideę wolontariatu oraz różnych jego oblicz, integrować środowisko wolontariackie, wsparać organizacje i instytucje w mieście i powiecie.

Aby osiagnąć nasze tegoroczne cele planujemy:

• współpracę z wolontariuszami organizując dla nich szkolenia z aspektów prawnych pracy wolontariusza, na temat rozwoju przez wolontariat, obowiązków i praw wolontariusza, szkolenia z pierwszej pomocy, zasad organizacji imprez masowych, charytatywnych, źródeł pieniędzy na działania wolontariackie, pracy w zespole itp.
    • stworzyć bazę ofert pracy wolontariackiej,
    • wspierać organizacje pozarządowe i instytucje zainteresowane współpracą z wolontariuszami,
    • zorganizować akcje społeczne na rzecz naszej społeczności lokalnej np. promujące wolontariat oraz aktywność społeczną.

Planujemy regularne spotkania wolontariuszy, na których przekaywać będziemy informacje na temat bieżących wydarzeń wolontariackich, możliwości uczestnictwa w ciekawych szkoleniach, warsztatch i inicjatywach oraz przygotowyjemy się do kolejnych przedsięwzięć. Aby szerzyć wiedzę na temat wartości wolontariatu planujemy również kampanię informacyją nt. wolontariatu i korzyści z niego płynących poprzez audycje w lokalnym radio oraz artykuły w lokalnej prasie i Internecie.

Jeśli masz czas i chęci aby zrobić coś dla siebie i innych zapraszamy do współpracy.

Osoby zainteresowane wolontariatem zapraszamy do kontaktu pod adresem e-mail: elk.essa@gmail.com. Napisz do nas, a w odpowiedzi otrzymasz formularz oraz Regulamin WOW lub wypełnij i odwślij formularz z załącznika.

Zapraszamy do udziału w projekcie

Ełckie Stowarzyszenie

Studentów i Absolwentów ESSA