Pierwsze warsztaty w przedszkolu | Fundacja WOW
Home > Projekty > > Pierwsze warsztaty w przedszkolu
Pierwsze warsztaty w przedszkolu

W ramach projektu „Ełk na zielono” członkinie grupy nieformalnej „Podlej Dalej” przeprowadziły warsztaty zielarskie dla dzieci w Miejskim Przedszkolu „Mali Odkrywcy” w Ełku.

Dzieci mogły przygotować swój własny, mały ogródek, który później zabrały do domu. Podczas warsztatów dzieci poznały zioła, nauczyły się przesadzać oraz dowiedziały się jak prawidłowo dbać o rośliny, by rosły zdrowe i piękne.

Takie warsztaty rozwijają u dzieci poczucie odpowiedzialności i kreatywności, a także rozwijają ich empatię i wrażliwość na naturę.

Dzieci z zafascynowaniem poznawały tajemniczy świat roślin, z zaangażowaniem bawiły się w ziemi i z chęcią zadawały pytania dotyczące świata przyrody.

Zrealizowano ze środków programu mikrodotacji NOWEFIO – Warmia Mazury Lokalnie 5 dofinansowanego przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021 – 2030.