Warsztaty Empatia moją siłą ECW 2017 | Fundacja WOW
Home > Projekty > > Warsztaty Empatia moją siłą ECW 2017
Warsztaty Empatia moją siłą ECW 2017

W dniu 18.11 spotkaliśmy się na warsztatach „Empatia moją siłą”. Uczestnicy mimo mroźnej pogody dopisali i spędzili sobotę na nauce empatii i tolerancji. Celem tego warsztatu było zdobycie umiejętności komunikacji opartej na empatii w jej wymiarze praktycznym. Uczestnicy w sposób przyjazny i oparty na wzajemnej współpracy dowiedzieli się jak pomagać w radzeniu sobie z trudnymi emocjami: złością, poczuciem winy i wstydu. Doskonalili umiejętności empatycznego słuchania. Uczyli się udzielania informacja zwrotnych. Dowiedzieli się czym są przekonania i jaki mają wpływ na ich życie i kontakty interpersonalne. Wspólnie opracowali strategię rozwiązywania sytuacji konfliktowych. Wszyscy wyrazili nadzieję i chęć wykorzystania zdobytych umiejętności i wiedzy w kontaktach z innymi. Warsztat odbył się w ramach projektu ECW 2017.

Projekt Ełckie Centrum Wolontariatu 2017 współfinansowany jest z budżetu Miasta Ełku.