Warsztaty dla seniorów | Fundacja WOW
Home > Projekty > > Warsztaty dla seniorów
Warsztaty dla seniorów

W dniu 31 sierpnia 2023 roku odbyły się warsztaty dla seniorów, podczas których uczestniczki mogły wykonać ekologiczne doniczki na rośliny oraz zioła. Doniczki zostały wykonane metodą decoupage na zrecyklingowanych puszkach konserwowych m.in. po kukurydzy czy pomidorach. Każda z Pań wykonała swoją własną doniczkę, którą później zabrała do domu. Takie zajęcia pokazały uczestniczkom, że warto dawać drugie życie przedmiotom i że nawet z prostych materiałów codziennego użytku, które zazwyczaj traktowane są jako śmieci, można stworzyć coś bardzo przydatnego i ładnego. Ponadto Panie poznały technikę decoupage, którą później będą mogły odtworzyć w domu i przekazać kolejnym osobom na Klubie Seniora do którego należą.
Uczestniczki warsztatów dowiedziały się również o inicjatywie Podlej Dalej oraz  poznały historię kwietnej szafy oraz jej główny cel.
Zrealizowano ze środków programu mikrodotacji NOWEFIO – Warmia Mazury Lokalnie 5 dofinansowanego przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach programu Funduszy Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021 – 2030.