Projekt „Seniorzy Seniorom” | Fundacja WOW
Home > Projekty > > Projekt „Seniorzy Seniorom”
Projekt „Seniorzy Seniorom”

Projekt „Seniorzy Seniorom” realizowany jest przez grupę ełckich seniorów, którzy chcą aktywnie poświęcać swój czas i działać na rzecz społeczeństwa oraz drugiego człowieka. W ramach projektu został uruchomiony „telefon wsparcia dla seniorów”, który jest czynny dwa razy w tygodniu. Organizatorzy przyjmują wówczas zgłoszenia od osób starszych, którzy potrzebują wsparcia. Tym wsparciem może być zrobienie codziennych zakupów, pomoc w wykupieniu leków, rejestracja do lekarza albo rozmowa. Projekt zakłada również organizację akcji promocyjnej – wystawy fotograficznej.

Sfinansowano ze środków programu mikrodotacji Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO – Warmia i Mazury Lokalnie 5″ dofinansowanego przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021 – 2030.