Kwietna Wymiana w Centrum Edukacji Ekologicznej | Fundacja WOW
Home > Projekty > > Kwietna Wymiana w Centrum Edukacji Ekologicznej
Kwietna Wymiana w Centrum Edukacji Ekologicznej

W dniu 16 września 2023 w Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku odbyła się wymiana kwiatów na otwartej przestrzeni. Uczestniczki oraz uczestnicy wydarzenia mogli wymienić się roślinami oraz doświadczeniem w zakresie ich pielęgnacji i uprawy (m.in. przesadzanie, podlewanie itp.).

W wymianie wzięło udział kilkadziesiąt osób, a około 100 roślin znalazło nowy dom. Nadwyżki przyniesionych kwiatów zostały przetransportowane do kwietnej szafy, z której również bardzo szybko zostały adoptowane.

Na wymianę trafiły różne gatunki oraz odmiany. Miłośniczki i miłośnicy kwiatów przynosili mocno wyrośnięte okazy, a także chętnie dzielili się swoimi nadwyżkami w postaci odnóżek. Zarówno „dorosłe” okazy jak i „bejbiki” cieszyły się powodzeniem i szybko znajdowały nowych właścicieli.

Najmłodsi, którzy przyszli na wymianę z rodzicami mogli pobawić się w małych ogrodników. W momencie gdy rodzice wymieniali się doświadczeniami, dzieci mogły posadzić zioła (takie jak mięta, bazylia, oregano czy tymianek) i zabrać je do domu.

To była już 3 plenerowa wymiana inicjatorek „Podlej Dalej”, ale na pewno nie ostatnia. Wkrótce na facebooku grupy http://facebook.com/PodlejDalej znajdziecie informację o kolejnych działaniach!

__________________________________

Zrealizowano ze środków programu mikrodotacji NOWEFIO – Warmia Mazury Lokalnie 5 dofinansowanego przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach programu Funduszy Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.