Ełk na zielono! | Fundacja WOW
Home > Projekty > > Ełk na zielono!
Ełk na zielono!

Grupa nieformalna „Podlej Dalej”, przy naszym wsparciu, zdobyła dofinansowanie na swoje ekologiczne działania, które już niedługo mieszkańcy Ełku będą mogli zobaczyć.

„Podlej Dalej” to inicjatywa, której głównym celem jest wymienianie się roślinami, propagowanie natury oraz budowanie postaw proekologicznych. Dzięki „Podlej Dalej” powstało w Ełku pierwsze stacjonarne miejsce do wymieniania się kwiatami doniczkowymi oraz roślinami, które umieszczone jest w Kamienicy Pozarządowej przy ulicy Małeckich 3.

Dzięki zdobytemu dofinansowaniu, grupa zamierza zrekonstruować miejsce wymiany, a także chce wyjść ze swoimi działaniami do mieszkańców miasta poprzez organizację wymian plenerowych oraz warsztatów.

Zrealizowano ze środków programu mikrodotacji NOWEFIO – Warmia Mazury Lokalnie 5 dofinansowanego przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021 – 2030.