Bo wspieramy wolontariat długoterminowy! | Fundacja WOW
Home > Projekty > > Bo wspieramy wolontariat długoterminowy!
Bo wspieramy wolontariat długoterminowy!

Korpus Solidarności to przede wszystkim ludzie, którzy go tworzą – środowisko wolontariuszy, koordynatorów wolontariatu, otoczenie wolontariatu. Program jest propozycją dla osób i organizacji, które zamierzają pomagać i pracować z wolontariuszami nie tylko „od święta„ ale w dłuższej perspektywie czasu.

Od 2020 Stowarzyszenie Rozwoju Produktu Lokalnego „Wiatraki Mazur” jest Partnerem Lokalnym Korpusu Solidarności, a my jesteśmy ich wsparciem. Wspólnie promujemy wolontariat, który będzie wykonywany systematycznie i będzie angażował społeczność lokalną do wspólnego działania.

Korpus Solidarności to rządowy program, którego głównym celem jest wspieranie wolontariatu długoterminowego. Jest to pierwszy w historii Polski tak kompleksowy program wolontariatu, który jest skierowany do wielu grup, zarówno wolontariuszy jak i tych którzy organizują im wolontariat – organizacji, placówek, itd.

Wolontariusze Korpusu Solidarności poza ciekawymi ofertami pracy wolontariackiej mogą liczyć również na korzyści w postaci Karty Wolontariusza, która uprawnia do zniżek w różnych miejscach w całej Polsce. Są to między innymi muzea czy restauracje.

Więcej informacji na temat Korpusu Solidarności oraz dokładne wskazówki jak dołączyć znajdziesz na https://www.korpussolidarnosci.gov.pl/pl