Akcja sprzątania świata | Fundacja WOW
Home > Projekty > > Akcja sprzątania świata
Akcja sprzątania świata

Wolontariusze Fundacji WOW oraz inicjatorki grupy nieformalnej „Podlej Dalej” przeprowadzili akcję sprzątania świata, w ramach której wysprzątali teren przy Kamienicy Pozarządowej. Uczestnicy akcji wysprzątali w szczególności teren po zdemontowanych donicach, za którymi było mnóstwo śmieci, butelek oraz papierosowych niedopałków. Wolontariusze wysprzątali również zakątek, który znajduje się pod oknami lokalu nr 2. Ten skwerek został posprzątany we współpracy z Fundacją Wsparcia Nauki i Biznesu. Z tego skwerku zostały usunięte śmieci oraz przekwitnięte rośliny jednoroczne. Akcja sprzątania świata była dla młodych ludzi okazją do zbudowania w sobie ekologicznych nawyków, uwrażliwiła na potrzeby natury, a także pozwoliła im wyrobić w sobie poczucie odpowiedzialności za swoją lokalną ojczyznę.

Akcja została dofinansowana z budżetu Miasta Ełku w ramach projektu „Ełk – zielone miasto przyszłości”.