Film ełckich wolontariuszy najlepszy w województwie | Fundacja WOW
Home > Działy > > Film ełckich wolontariuszy najlepszy w województwie
Film ełckich wolontariuszy najlepszy w województwie

Najlepszy film ukazujący pracę wolontariuszy na terenie województwa warmińsko-mazurskiego stworzyli ełczanie. Praca zgłoszona przez Wolontariacki Ośrodek Wsparcia zwyciężyła w konkursie organizowanym przez Regionalne Centrum Wolontariatu w Elblągu.

– W filmie chcieliśmy pokazać osobom, które nie znają wolontariatu, na czym polega ta praca – mówi Patrycja Łapińska, prezes Fundacji Wolontariacki Ośrodek Wsparcia w Ełku. – Wykorzystaliśmy zdjęcia z naszego archiwum, dograliśmy kilka ujęć i w ten sposób powstał teledysk „Wolontariat – nasz sposób na szczęście”, którym chcemy zachęcić ludzi do włączenia się w wolontariat. Do konkursu zgłosiliśmy się w ostatniej chwili i bardzo się cieszymy, że nasz film zajął w nim I miejsce.

Obecnie w szeregach Wolontariackiego Ośrodka Wsparcia systematycznie pracuje ok. 30 osób.

– Ale w naszych zasobach kontaktowych, po które sięgamy przy każdej z większych akcji, mamy setki osób – mówi Patrycja Łapińska. – Nowych wolontariuszy rekrutujemy przez cały czas. Dołączyć do nas można kontaktując się z nami przez nasz facebookowy profil, telefonicznie dzwoniąc po nr: 692 716 413 lub przychodząc na nasze spotkania, które odbywają się w każdą środę o godz. 16 w Kamienicy Pozarządowej przy ul. Małeckich 3, w sali 36 na IV piętrze.

Drugie miejsce w konkursie zająłfilm „Szkolne Koło Caritas w Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie” opracowany przez Szkolne Koło Caritas przy Gimnazjum nr 8 i VIII Liceum Ogólnokształcące w Olsztynie, a trzecie „Wolontariusze z szóstki” – opracowany przez Gimnazjum Nr 6 w Elblągu.

em

Film ełckich wolontariuszy najlepszy w województwie