Ełk dla Ukrainy | Fundacja WOW
Home > Aktualności > Ełk dla Ukrainy
Ełk dla Ukrainy Napisano: 3 marca 2022
Link do zrzutki 👉 Chcę wpłacić i pomóc

Już od pierwszego dnia wojny w Ukrainie jako Polacy pokazujemy jak wielkie mamy serca i jak wiele jest w nas empatii wobec drugiego człowieka. Na terenie Ełku organizowanych jest wiele zbiórek rzeczowych, a większość zebranych rzeczy trafi na Ukrainę. Jesteśmy dumni widząc jak wiele osób włączyło się w te działania. Bieżące informacje o wszystkim, co dzieje się w naszym mieście można znaleźć na grupie na Facebooku „Ełk dla Ukrainy”.
Mając jednak na uwadze fakt, że do naszego miasta będą przybywały coraz to nowe osoby w potrzebie, organizujemy zbiórkę pieniężną,
w ramach której chcielibyśmy skupić się na długofalowej pomocy, która będzie niezbędna w kolejnych tygodniach i miesiącach. Chcemy zatroszczyć się o osoby, które będą w naszym mieście szukały schronienia przed wojną i będą potrzebowały wsparcia w zaczęciu swojego życia od nowa.
Zbiórka prowadzona jest w porozumieniu z Tomaszem Andrukiewiczem Prezydentem Miasta Ełku oraz Urzędem Miasta Ełku.

Więcej bieżących informacji można znaleźć na fanpage’u na Facebooku naszej fundacji: