Ekologiczne warsztaty | Fundacja WOW
Home > Aktualności > Ekologiczne warsztaty
Ekologiczne warsztaty Napisano: 15 listopada 2023

14 grudnia 2023 roku odbyły się warsztaty dotyczące zieleni wokół Kamienicy Pozarządowej. Głównym tematem warsztatów była ekologiczna uprawa roślin, a ich celem było przygotowanie uczestników do wspólnych działań ekologicznych. Do udziału w warsztatach zostali zaproszeni młodzi wolontariusze Fundacji WOW oraz przedstawiciele i przedstawicielki instytucji oraz organizacji, które pracują w Kamienicy przy ulicy Małeckich 3. Trenerka opowiedziała o tym, w jaki sposób uprawiać roślinność na terenie miasta, na co zwrócić uwagę i jak później o nie dbać. Uczestnicy dowiedzieli się, które z roślin dobrze rosną w donicach oraz poznali ich właściwości. Podczas spotkania uczestnicy wspólnie wypracowali pomysł na nasadzenia w donicach, które docelowo będą umieszczone przy Jadłodzielni. Warsztaty były wstępem do dalszych, wspólnych działań, które rozpoczną się już na wiosnę.

Warsztaty zostały dofinansowane z budżetu Miasta Ełku w ramach projektu „Ełk – zielone miasto przyszłości”.