W świecie dawnych gier i zabaw | Fundacja WOW
Home > Aktualności > W świecie dawnych gier i zabaw
W świecie dawnych gier i zabaw Napisano: 4 czerwca 2016

Muzeum Historyczne w Ełku już po raz trzeci, w ramach Ełckich Dni Rodziny, zorganizowało spotkanie plenerowe „W świecie dawnych gier i zabaw”.

Impreza rozpoczęła się o godz. 11.00 na terenie Ełckiej Kolei Wąskotorowej, gdzie na uczestników czekało wiele atrakcji, m.in.: dawne gry, zabawy i zabawki przygotowane przez Piotra Adamczyka z Muzeum Historyczno-Archeologicznego w Elblągu, gra w kapsle, pokaz wielkich baniek mydlanych, przejażdżki drezyną i inne.

O godz. 12.00 wystąpił Teatr Form Niezależnych „Korzunowicz” z Olsztyna ze spektaklem interaktywnym „Magiczny wóz”. Przedstawienie zrealizowano w konwencji teatru ulicznego, w którym zarówno aktor prowadzący, jak i widzowie wzięli czynny udział, m.in. poprzez wspólne „kreowanie” poszczególnych elementów scenografii, postaci i rekwizytów.

Spotkanie rodzinne „W świecie dawnych gier i zabaw” miało na celu pokazanie tym najmłodszym dawnych sposobów na spędzanie wolnego czasu – dalekich od komputerów, tabletów, telewizorów… – tym starszym zaś przypomnienie własnego dzieciństwa. Miało być również inspiracją do podejmowania wspólnych, między rodzinnych działań celem integracji czy też pogłębiania relacji międzypokoleniowych. My z przyjemnością pomogliśmy w przeprowadzeniu spotkania.

Więcej szczegółów TUTAJ.