Szkolenie z zakresu praw i obowiązków | Fundacja WOW
Home > Projekty > > Szkolenie z zakresu praw i obowiązków
Szkolenie z zakresu praw i obowiązków

18 kwietnia gościliśmy na spotkaniu Panią Iwonę Olkowicz ze Stowarzyszenia Wiatraki Mazur, która opowiedziała nam o wolontariacie w prawie.

Głównym celem warsztatów było przybliżenie młodym wolontariuszom zasad działania oraz prawnych ram ich zaangażowania społecznego. Uczestnicy dowiedzieli się, jakie prawa przysługują osobom zaangażowanym w działalność wolontariacką oraz jak mogą korzystać z różnych form wsparcia ze strony organizacji. Omówiono różnorodne obowiązki, jakie wynikają z uczestnictwa w pracy wolontariackiej, w tym m.in. zachowanie tajemnicy, dbałość o bezpieczeństwo oraz szacunek dla osób korzystających z pomocy. Uczestnicy poznali zasady ubezpieczeń wolontariuszy oraz omówiono kwestie związane z ewentualną odpowiedzialnością prawno-cywilną w przypadku szkód wyrządzonych w trakcie wykonywania pracy wolontariackiej.
Ponadto warsztaty okazały się być nie tylko nie tylko źródłem cennej wiedzy, ale także miejscem inspirujących spotkań i wymiany doświadczeń.
Szkolenie zostało sfinansowane z budżetu Miasta Ełku w ramach projektu „Młodzi = Aktywni”.