Akcja „Zielono nam”. | Fundacja WOW
Home > Aktualności > Akcja „Zielono nam”.
Akcja „Zielono nam”. Napisano: 24 kwietnia 2016

W sobotę 23 kwietnia wolontariusze Fundacja Wolontariacki Ośrodek Wsparcia, podopieczni Domu dla Osób Bezdomnych i Najuboższych Monar-Markot w Ełku wspólnie z dającymi przykład zaangażowania społecznego Prezydentem Miasta Ełku Tomaszem Andrukiewiczem, Wójtem Gminy Ełk Tomaszem Osewskim i Starostą Ełckim Markiem Chojnowskim wyruszyli sprzątać las w okolicach osiedla Baranki, a następnie okolice Żabiego Oczka.
Dzięki Centrum Edukacji Ekologicznej byliśmy wyposażeni w worki, rękawiczki oraz kiełbaskę na późniejsze ognisko.
Akcja po raz kolejny okazała się bardzo potrzebna, ponieważ niestety nasze okoliczne tereny zielone są w opłakanym stanie – pełno w nich śmieci, pobitych butelek, a nawet starych ubrań czy sprzętu gospodarstwa domowego. Przez kilka godzin akcji uzbieraliśmy ponad 50 worków najróżniejszych odpadków. Mamy nadzieję, że Wy jak idziecie do lasu to wszelkie śmieci zabieracie z powrotem ze sobą?
Dziękujemy za udział wszystkim osobom i instytucjom, które przyłożyły rękę do organizacji akcji. Dziękujemy panom z Ośrodka Monaru i wolontariuszom, tym starszym i tym najmłodszym 🙂

Akcja organizowana jest była Fundację Wolontariacki Ośrodek Wsparcia oraz Dom dla Osób Bezdomnych i Najuboższych Monar-Markot w Ełku w ramach projektu „Ełckie Centrum Wolontariatu” współfinansowanego z budżetu miasta Ełku.